RicaPolska.pl

Czy koloryzacja Colorica ChromoPlus kryje siwe włosy i na jakich wodach?

Tak. W palecie znajdziemy trzy rodzaje odcieni natur: odcienie od 1 do 11 są neutralne, .03 są ciepłe, a .07 zimne. Wszystkie natury dają efekt 100% poziomu krycia siwych włosów z oksydantem 3%.

Czy Colorica ChromoPlus zawiera amoniak?

Tak. Zawartość amoniaku w Colorica Chromoplus jest jednak obniżona o 35%.

Na jakim pigmencie bazują natury? Włoskie farby zazwyczaj bazują na zieleni.

Natury od 1 do 11 poziomu są neutralne, powstały z połączenia w równych proporcji trzech kolorów podstawowych (żółty, niebieski, czerwony). Słupek z naturami umieszczony jest centralnie na kole barw.

Czy do krycia siwizny muszę dodawać natury?

Natury dodajemy zawsze, kiedy siwizna na włosach to 50% lub więcej. Przy 50% jest to 25% natury, a przy 100% dodajemy 50% natury. Pracując z siwymi włosami musimy pamiętać jednak o kilku zasadach jak: dobór odpowiedniego oksydantu oraz stworzenie odpowiedniej mieszanki adekwatnej do udziału siwizny, a także prawidłowa aplikacja.

Co to jest i do czego użyjemy „000”?

Booster 000 to produkt o wielu możliwościach. Użyjemy go do oczyszczenia włosów z nadmiaru pigmentu lub w sytuacji, kiedy kolor wydaje się „brudny”, przepigmentowany. W połączeniu z farbami rozjaśniającymi „Extralift” otrzymamy jeszcze jeden poziom rozjaśnienia, czyli 5. Użyjemy go do rozcieńczenia odcienia np. 5 (10g) + 000 (10g) = 6.

Czy puder rozjaśniający może być używany do pracy z wolnej ręki?

Tak, zarówno puder rozjaśniający jak i pasta mogą być używane we wszystkich technikach rozjaśniania włosów. Konsystencja jest kremowa oraz bardzo dobrze trzyma się na włosach.

Czy w palecie występują podwójne natury?

Nie, w palecie nie znajdziemy podwójnych natur. Natury jakie mamy do dyspozycji, mają wystarczającą ilość pigmentu, aby pokryć siwy włos w 100% lub zapigmentować włosy jaśniejsze do 3 tonów. Pamiętajmy, że mamy do dyspozycji Repigmentację i Prepigmentację, która daje nam w ekstremalnie trudnych przypadkach 100% skuteczności.

Czy koloryzacja Colordem rozjaśni włosy naturalne?

Koloryzacja Colordem nie rozjaśni ani włosów naturalnych, ani farbowanych. Colordem jest demi permanentnym systemem koloryzacji, który wykorzystamy do odświeżenia koloru i nadania połysku, tonowania, pokrycia siwych włosów do 70% oraz do przyciemnienia. Jest kwaśną koloryzacją o pH 6,5-6,8 i bardzo intensywnie odżywia włosy.

Czy produkty dostępne w RICA są testowane na zwierzętach?

Nie, RICA nie testuje na zwierzętach swoich produktów.

Który z produktów jest wegański? Czy są takie?

Mamy kilka wegańskich serii. Koloryzacja Colorica Chromoplus, pielęgnacja cała seria Naturica oraz Opuntia Oil.

Czy w RICA znajdę system do rekonstrukcji włosów?

Oczywiście. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj system Odbudowy i Ochrony GOREPAIR. To Idealne narzędzie, którego użyjemy w trakcie koloryzacji czy dekoloryzacji, ale też jako rytuał pielęgnacyjny. Dzięki niemu, odbudujemy włos od wewnątrz, ale też stworzymy powłokę ochronną przed wieloma czynnikami zewnętrznymi m.in.: wysoką lub niską temperaturą, uszkodzeniami mechanicznymi i przyszłym procesom chemicznym.

Dlaczego w rytuałach pielęgnacyjnych zaczynamy od kwaśnego produktu zamykającego łuskę włosa?

Wybierając taką kolejność w każdym rytuale, kierowaliśmy się zewnętrzną strukturą włosa. Przyglądając się pojedynczemu włosowi, zaobserwujemy nierównomiernie pozamykane, czy też pootwierane łuski. Zadaniem preparatu „Volcanic Elixir” jest domknięcie pootwieranych łusek włosa, dając nam jednolitą strukturę na całej powierzchni. Dzięki temu, w dalszych etapach, włos będzie równomiernie przyswajał składniki odżywcze.

Czy w ofercie RICA znajdę produkty do włosów kręconych?

Tak, zarówno do pielęgnacji jak i stylizacji. Do pielęgnacji idealnym wyborem będzie seria Opuntia Oil, w skład której wchodzą niskopieniący się szampon, odżywka oraz olejek z opuncji. Całość pomoże nawilżyć i zdyscyplinować kręcone włosy, które z natury są puszące i suche. Do stylizacji proponujemy serię trzech produktów z nowej linii „RICA Styling”: krem modelujący loki, który nada im piękny i wyraźny skręt, serum, które podkreśli i wygładzi loki oraz spray odświeżający, którego użyjemy między myciem na suche włosy - dzięki niemu loki odzyskają swoją świeżość i sprężystość.

Czy w nowej stylizacji znajdę produkt z termoochroną?

Oczywiście, nowa linia „RICA Styling” zawiera termoochronę w każdym produkcie. Formuła RICA LINE COMPLEX występuje w każdym produkcie do stylizacji. Nie tylko zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą, ale głęboko nawilża, chroni przed puszeniem się oraz wilgocią. Dodatkowo zabezpiecza włosy przed smogiem oraz promieniowaniem UV.

Czy olejek rozjaśniający BBK Perfect OIL rozjaśni włosy farbowane?

Nie, produkt ten działa tylko na włosach naturalnych, nigdy nie farbowanych. Wysokie stężenie kwasu askorbinowego powoduje rozjaśnienie melaniny. Jest bardzo bezpiecznym produktem, rozjaśniającym maksymalnie o 3 tony, co 10 min 1 ton. Po 30 minutach przestanie działać.

Czy w palecie Colorica Chromoplus znajdę platynowe blondy?

Jak najbardziej, w palecie znajdziemy duży wybór platyn i super blondów. Pamiętajmy jednak, że te kolory powstają po bardzo dokładnym przygotowaniu podkładu rozjaśniającego.

Co mogę zaproponować mojej klientce do domowego odświeżenia chłodnego blondu?

Najlepszym rozwiązaniem będzie maska z serii „Cromearth”. Maski te bazują na pigmentach naturalnych, mają kwaśne pH o wartości 5.5, co dodatkowo domknie łuskę włosa. Najlepszym wyborem będzie „Earth moon mask” w połączeniu z szamponem naturalnym z tej serii lub dla bardziej opornych włosów „Earth moon Shampoo”.

Czy puder rozjaśniający puchnie?

Zjawisko puchnięcia pudru powstaję zawsze, kiedy mieszanka jest niedokładnie wymieszana. Mówiąc w skrócie - niepołączony tlen z pudrem powoduje jego puchnięcie. Dlatego zalecam dokładne mieszanie, z pomocą przyjdzie nam „marker” w postaci drobniutkich granulek znikających po dokładnym wymieszaniu produktów.

Czy w ofercie RICA znajdę coś na problem z łupieżem?

Oczywiście, seria „Soothing Relief” jest specjalnie do tego przygotowana. Zalecamy wykonanie w salonie całego rytuału, dzięki czemu efekt będzie widoczny od pierwszego zastosowania. Do kuracji domowej możemy zaproponować klientowi szampon wraz z serum.

Czy mogę użyć peelingu na podrażnioną, zaczerwienioną skórę głowy?

Jak najbardziej, peeling z serii „Detoxfying” jest bardzo delikatny. Składnikiem złuszczającym jest bardzo drobno mielony pumeks. W składzie znajdziemy olejek rozmarynowy, który łagodzi stany zapalne skóry oraz działa przeciwstarzeniowo. Zastosowanie peelingu zdecydowanie przyniesie ulgę w sytuacji podrażnienia i świądu.