RicaPolska.pl

 

W RICA potrafimy zaskakiwać nowościami! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Edukator Olgą Wolf, dzięki któremu poznacie nasz najnowszy produkt do trwałej ondulacji — Twisty!

Twisty – innowacyjny system trwałej ondulacji. Co konkretnie kryje się pod tym hasłem?

Olga Wolf:  Marka RICA znowu nas zaskoczyła. Jednak my już wiemy, że jeśli na rynku pojawia się nowy produkt RICA, to będzie to strzał w dziesiątkę. Podobnie jest z Twisty. Jest to system trwałej ondulacji, jakiego jeszcze nie poznaliście. To trwałe loki, bardzo elastycznie i niepozbawione sprężystości oraz połysku.

Marka Rica słynie z naturalnych produktów. Czy w przypadku Twisty też tak jest?

Olga Wolf:  Skład, który kryje w sobie Twisty, jest wprost innowacyjny. Przede wszystkim płyn pozbawiony jest kwasu trioglikolowego, którego pH jest zasadowe i powoduje przebudowanie mostków dwusiarczkowych. Elementami pielęgnującymi włosy podczas procesu są aminokwasy, białko z pszenicy, jedwab oraz korzeń rzodkwi. Warto wspomnieć, że utrwalacz także kryje w sobie składniki pielęgnujące, w którym znajdziemy ekstrakt z cytryny, czy sok z bambusa, który odbudowuje i uelastycznia włosy dzięki dużej zawartości krzemionki, absorbuje promienie UV oraz jest silnym antyoksydantem.

Do jakich włosów jest on przeznaczony i ile czasu zajmie taka usługa?

Olga Wolf:  Zabieg możemy wykonać na włosach naturalnych, farbowanych, a nawet na rozjaśnianych. Twisty to ok. 1,5 – 2 godzinny zabieg. Sam proces skręcania się włosów to 20-30 min, następnie utrwalanie loków to 10 min. Klient nie będzie odczuwał znużenia przy wykonywaniu Twisty, ponieważ cały czas coś przy kliencie wykonujemy i na pewno nie poczuje się zaniedbywany, a czas szybko minie.

Jakiego efektu możemy spodziewać się po i jak wygląda pielęgna- cja po zabiegu Twisty?

Olga Wolf:  Po zabiegu Twisty włosy są uniesione od nasady, a skręt jest zależny od grubości wałków. Włosy są przy tym miękkie, elastycznie, niepozbawione odpowiedniego nawilżenia i co najważniejsze nie tracimy na jego jakości. Co do pielęgnacji, to jak po każdej usłudze ondulacji, o loki trzeba dbać. Ale w Rica niczego nie brakuje; zaczynając od szamponów i odżywek Naturica, poprzez rewelacyjne produkty do stylizacji loków: Curl Shaping Cream, Curl Enhancing Serum, czy też Sea Salt Spray. Wszystko zależy jaki efekt chcecie stworzyć.