RicaPolska.pl

Wypadanie włosów? Łupież? Dolegliwości skóry głowy? Fryzjerzy w swoich salonach od lat spotykają się z podobnymi problemami, jednak ostatnio dzieje się to coraz częściej.

Na szczęście z rozwiązaniem przychodzi marka Rica. Korzysta z dobrodziejstw nauki i natury tworząc 3 rytuały trychologiczne. Nową, wyjątkową usługę, dedykowaną profesjonalnym salonom fryzjerskim, która pozwoli sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Badanie oraz diagnoza dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy to ukłon w stronę osób, które od swojego fryzjera coraz częściej oczekują nie tylko pięknej fryzury, ale też profesjonalnej porady na temat zdrowia. 

To właśnie z myślą o nich Rica przygotowała 3 śródziemnomorskie zabiegi pielęgnacyjne, wśród których znalazły się: rytuał łagodzący, rytuał wzmacniający oraz rytuał oczyszczający. 

Każdy z nich bazuje na starannie dobranych i wyselekcjonowanych kosmetykach, które doskonale radzą sobie ze zwalczaniem problemów przetłuszczającej się skóry głowy, łupieżu, czy nadmiernego wypadania włosów. 

Rytuał Łagodzący przeznaczony jest dla osób walczących z łupieżem. Trwale przywraca równowagę wrażliwej skórze. Oczyszcza i odświeża oraz poprawia strukturę włosów. Dzięki zastosowaniu w składzie piroktonu olaminy działa przeciwzapalnie eliminując jednocześnie patologiczną florę w obrębie zmian łupieżowych. Dodatkowo tworzy biologiczną warstwę ochronną włosów.

Rytuał Wzmacniający doskonale sprawdzi się w przypadku nadmiernego wypadania włosów. To kuracja pełna ziół i witamin, a także ginkgo biloby, czyli miłorzębu japońskiego ograniczającego wypadanie włosów na tle hormonalnym. Włosy odzyskują swoją siłę i stają się bardziej elastyczne na całej długości. Zyskują także objętość przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

Rytuał Oczyszczający jest propozycją dla tych, których włosy nadmiernie się przetłuszczają. Pełen olejków, wyciągów z cytrusów, orzechów i kasztanów usuwa nadmiar sebum. Dzięki tiolizynie stabilizuje pracę gruczołów łojowych. W rezultacie włosy wyróżniają się siłą oraz nabierają świeżości, lekkości i zdrowego wyglądu, a ich kolor dzięki ochronie zachowuje intensywność na dłużej.

Śródziemnomorskie rytuały trychologiczne od Rica to usługi, których założeniem jest troska o zdrowie i zadowolenie klienta. Co istotne, wykonuje się je w prosty, nieskomplikowany sposób. Ważne jednak, żeby zabiegi przeprowadzać w odpowiedniej kolejności i równomiernie aplikować składniki. Zyskamy wówczas gwarancję idealnego efektu. Warto podkreślić, że w ofercie Rica każdy znajdzie produkty na miarę swoich potrzeb. Zarówno fryzjer do codziennej pracy w salonie, jak i klienci szukający najwyżej jakości kosmetyków do świadomej pielęgnacji w domu.

Profesjonalistów, którzy chcą się rozwijać w tej ważnej części fryzjerstwa zapraszamy na specjalne szkolenia. 

Specjaliści Rica zauważyli, że do gabinetów trychologicznych i dermatologicznych zgłaszają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a ponieważ bez zdrowej skóry głowy nie może być mowy o pięknych włosach, marka proponuje cykl specjalistycznych szkoleń, dzięki którym fryzjerzy mogą poszerzyć ofertę swojego salonu i zaproponować klientom Trychoterapię – kolejną wyjątkową usługę.

Szkolenie trychologiczne od Rica to zajęcia obejmujące między innymi podstawy anatomii    i fizjologii skóry głowy i włosów. Uczestnicy poznają metody i techniki diagnozowania najczęstszych chorób włosów. Mają też możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach na modelach. 

Podczas szkoleń kursanci uczą się rozpoznawać najczęstsze choroby włosów i skóry głowy. Dowiadują się również jak podczas profesjonalnej pielęgnacji wykorzystać kosmetyki Rica.

Wykształcony trycholog jest biegły w tematyce medycznej z zakresu wielu specjalności. Dermatologii, kosmetologii czy dietetyki. Dzięki temu klient w pełni może mu zaufać.

Szkolenie Rica to ukłon w stronę klientów i możliwość uzupełnienia oferty salonu o potrzebną i kompleksową usługę trychoterapii.