RicaPolska.pl

RICA MASTERS 2023 – START! Rozpoczynamy kolejną edycję prestiżowego wydarzenia organizowanego przez naszą markę, podczas którego fryzjerzy oraz styliści mogą zaprezentować swoje umiejętności i poczuć nutkę zaciętej rywalizacji! W pierwszym etapie Jury wybierze 6 laureatów, którzy zawalczą o mistrzowski tytuł w finale! Sprawdź, jaka tematyka króluje w tym roku #naturalnyminimalizm!

Zapraszamy wszystkich profesjonalistów – fryzjerów oraz stylistów fryzur do wzięcia udziału w tym wyjątkowym konkursie Rica Masters 2023. Jeśli czujesz, że wizja Twojego fryzjerstwa jest jedyna w swoim rodzaju, nie zastanawiaj się dłużej i pokaż nam swoją twórczość. Łącza pula nagród oprócz mistrzowskiego tytułu i uznania w branży, to aż ponad 50 tysięcy złotych!

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie pozwoli uczestnikom na zdobycie ogromnego doświadczenia oraz rozwój umiejętności. Co więcej, dzięki startowi w ogólnopolskim konkursie Rica Masters 2023 pozwolisz swojej marce zabłysnąć w świecie fryzjerstwa, zwiększyć jej rozpoznawalność. Dodatkowo zdobycie tytułu zwycięzcy gwarantuje również wartościowe nagrody materialne od naszych sponsorów: Volvo, Arłamów Hotel, Castel Freres, Fox, Rica, Olivia Garden, Pacura Education, pARTs Jewelry, Nawara.co, Termix, by Juźwin Kobielski oraz Kosho.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygraną? 

To jest naprawdę proste. Wystarczy, że spełnisz cztery elementy:

Rok 2023 rokiem naturalnego minimalizmu

W 2023 roku Jury Rica Masters postawiło na NATURALNY MINIMALIZM, jednak aby zrozumieć znaczenie tego hasła, warto rozłożyć je na czynniki pierwsze. Co oznacza naturalny? To charakterystyczny dla natury, wykonany z surowców występujących w naturze, czyli prawdziwy, rzeczywisty, normalny.

Z kolei mówiąc o minimalizmie, myślimy o unikaniu tego, co zbędne, poleganiu na prostocie, użyteczności i elegancji. Wszystko to powinno opierać się na zasadzie “mniej znaczy więcej”. W kontekście wizerunku może to oznaczać koncentrowaniu uwagi na dosłownie jednym lub dwóch elementach.

Idąc drogą naturalnego minimalizmu powstały trzy kategorie konkursowe timeless geometry, this is texture oraz hair in fashion. Uczestnicy będą mogli wybrać jedną z nich i pokazać swoje fryzjerskie zdolności! 

TIMELESS GEOMETRY to ponadczasowe formy charakterystyczne dla danych dekad. Strzyżenia, stylizacje oraz kolory, które na zawsze pozostaną aktualne. Wybierając tę kategorię, musisz zapoznać się z historią fryzjerstwa i odkryć jak niesamowicie jest inspirująca.

THIS IS TEXTURE, czyli tekstura, dynamika, ruch we włosach. Redukowanie ciężaru z włosów daje nieskończone się możliwości kreowania trójwymiarowych form w przestrzeni. Stopniowanie (warstwy), czyli praca w kącie od 90 do 180 stopni od płaszczyzny pionowej. Eksploruj tę przestrzeń, aby uzyskać wyjątkowy oraz indywidualny efekt połączony z charakterystyczną koloryzacją.

Pomyśl, że nie jesteś fryzjerem, a sesyjnym stylistą. Zapomnij o technice i pracuj wizualnie. Tak! Stwórz stylizację inspirowaną światem mody i wybierz ostatnią z kategorii HAIR IN FASHION. Eksploruj fakturę włosów, uchwyć włosy w ruchu, wykorzystaj produkty do stylizacji, aby tworzyć blask, mat i co tylko zechcesz. Pamiętaj — mniej znaczy więcej!

Jury Rica Masters 2023

W tegorocznej edycji Rica Masters 2023 jury składa się z cenionych specjalistów w branży fryzjerskiej, na których czele stoi przewodniczący — Kristof Pacura. Edukator, mentor i coach. Orędownik kreatywności, minimalizmu i dbałości o rzetelność wykonywanej pracy. Pierwszy w historii pochodzący z Polski, Dyrektor Kreatywny legendarnej akademii Vidal Sassoon. Twórca Pacura Education oraz artysta balansujący między sztuką a rzemiosłem.

W składzie jury zobaczycie również Ewę Cesarz — Redaktor naczelną Estetica Polska, Prezes Zarządu Beauty Business Patner Sp. z o.o., wydawcę magazynów Estetica Polska oraz Art of BEAUTY. Adriana Skopińskiego — finalistę Rica Masters 2022, którego praca skradła serce zeszłorocznego Jury, a także Sebastiana Kobielskiego oraz Jarosława Juźwina, ambasadorów marki Rica, jasne gwiazdy świata fryzjerstwa.

Patronami medialnymi tegorocznej edycji konkursu są: Estetica Polska oraz Fale Loki Koki.

 

Zapraszamy na stronę: www.ricamasters.pl

 

Harmonogram konkursu

23.01. – 24.02.2023 r.  – pierwszy etap / zgłaszanie prac

06.03.2023 r. – ogłoszenie wyników I etapu

06.03 – 03.04.2023 r. – drugi etap konkursu

23.04.2023 r. – wielki finał! 

 

Czekamy na Twoje zgłoszenie! Powodzenia!