RicaPolska.pl

Wyselekcjonowane rytuały trychologiczne Rica w salonie fryzjerskim

Wielu klientów boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, łupieżem i innymi podobnymi schorzeniami skóry głowy, które wymagają specjalistycznego podejścia. Chcąc temu zaradzić, sięgamy do wiedzy z zakresu trychologii, czyli badamy i diagnozujemy dolegliwości związane z włosami i skalpem.

Marka Rica opracowała trzy profesjonalne rytuały trychologiczne, które idealnie sprawdzą się jako nowa oferta w salonie fryzjerskim oraz sprostają wymaganiom klientów. Bazują one na wyselekcjonowanych kosmetykach, tak aby, jak najlepiej rozwiązywać problemy, którymi objawami są: wypadnie włosów, łupież czy przetłuszczająca się skóra głowy.

Pierwszym z zabiegów jest Śródziemnomorski Rytuał Łagodzący. Sprawdzi się idealnie u osób z łupieżem, gdyż oczyszcza, odświeża i trwale przy- wraca równowagę wrażliwej skórze głowy. Pirokton olaminy jest organicznym związkiem chemicznym, który ma działanie przeciwzapalne i eliminujące patologiczną florę w obrębie zmian łupieżowych.
Kolejną propozycją jest Śródziemnomorski Rytuał Wzmacniający, który świetnie poradzi sobie przy problemie nadmiernego wypadania włosów. Warto podkreślić, że oprócz całego zestawu ziół i witamin, które znajdziemy w kosmetykach wykorzystanych do tej kuracji, to główny składnik glinkgo biloba ogranicza wypadanie włosów na tle hormonalnym.
Trzecim rytuałem jest Śródziemnomorski Rytuał Oczyszczający przeznaczony dla włosów z tendencją do przetłuszczania się. Polega on na ustabilizowaniu pracy gruczołów łojotokowych dzięki tiolizynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stosując rytuały trychologiczne Rica w salonie, przede wszystkim zyskujemy zadowolonego klienta. Jak sama nazwa wskazuje, są to rytuały, a nie tylko aplikacja produktu. Fryzjer wykonujący jedną z trzech kuracji angażuje w jej wykonanie nie tylko swoje doświadczenie, ale i wiedzę. Częstym powodem powstania problemu trychologicznego jest stres, zabieganie, czy zmęczenie. Podczas takiego rytuału klient odpręża się, odpoczywa, dzięki temu, że wszystkie kosmetyki i zawarte w nich składniki w dokładny sposób są aplikowane. Finalnie nasz gość wychodzi wypoczęty, a przy regularnych wizytach również bez problemu ze skórą głowy. Sformowanie „wizyty” nie jest przypadkowe, gdyż to, po jakim czasie klient zobaczy efekt, zależy od tego, z jakim problemem się boryka. Najszybszy rezultat jesteśmy w stanie zauważyć na głowie, na której występował łupież. Przy poważniejszych problemach na efekty należy poczekać nieco dłużej. Dlatego tak ważna jest systematyka w kuracji i eliminacja bodźców powodujących problemy trychologiczne.

Dodatkowym atutem kuracji jest fakt, iż samo wykonanie rytuałów nie jest skomplikowane i trudno jest popełnić błąd podczas pracy. Bardzo ważne jest jednak to, aby zachować odpowiednią kolejność podczas wykonywania rytuału i równomiernie aplikować produkty. Zadaniem zabiegów jest pomoc w walce z problemem trychologicznym. Dlatego przed rozpoczęciem rytuału ogromnie istotne jest, aby uważnie wysłuchać klienta, zwracać uwagę na szczegóły, które dla niego mogą wydawać się mało istotne.

Od zebranego wywiadu, będzie zależało jaki rodzaj rytuału zaproponujemy klientce czy klientowi. Natomiast pewne jest to, że już po pierwszym zabiegu nasz gość będzie odczuwał komfort. To, co jest nietypowe i odróżnia rytuały trychologiczne Rica, to fakt, że nie ma tu sprzedaży produktu, tylko pojawia się oferta całej usługi. Jest to najważniejszy element, wyróżniający markę pośród konkurencji.