RicaPolska.pl

Koloryzacja męska dla wielu klientów długo była tematem tabu. Nie ze względu na sam proces farbowania, ale ze względu na efekt, który wskutek nieodpowiednio wykonanego zabiegu dla większości mężczyzn był zbyt sztuczny. Na szczęście pojawiły się innowacyjne rozwiązania marki RICA. Produkty ze specjalnych linii przeznaczonych dla mężczyzn w naturalny sposób kryją siwiznę włosów zarówno na głowie, jak i na brodzie. To doskonały sposób na odświeżenie męskiego wyglądu w salonach fryzjerskich oraz w popularnych barber shopach.

Mężczyźni coraz chętniej decydują się na najnowsze metody dbania o siebie. Jedną z nich jest chęć rozwiązania niekiedy wstydliwego problemu, jakim jest siwy włos, bez względu na to, czy mowa o brodzie, czy o głowie. Dzisiaj takie usługi są już dostępne w salonach barberskich jako uzupełnienie standardowej oferty, czyli strzyżenia włosów i trymowania brody. Co zatem warto wiedzieć, zanim zaproponujemy klientowi koloryzację lub rytuał pielęgnacyjny?

Colordem – najlepszy cover siwych włosów od marki RICA

– Najczęstszą prośbą, którą kierują do nas mężczyźni, jest prośba o dyskretne i trwałe zamaskowanie siwych włosów, pod warunkiem że efekt będzie naturalny. Odpowiadając na tę potrzebę klientów salonów fryzjerskich oraz barberskich, przygotowaliśmy narzędzie w postaci Colordem marki RICA. Jest to rodzaj kwaśnej koloryzacji dającej naturalny efekt o trwałości od sześciu do ośmiu tygodni. Jego wyjątkową zaletą jest również dostępność wszystkich naturalnych odcieni męskich włosów oraz zarostu – mówi Przemysław Kowalczyk, trener RICA Polska. – Dzięki kosmetykom RICA, maskującym siwiznę, farbowanie włosów i brody nie jest już tematem tabu, a mężczyźni są coraz bardziej świadomi możliwości, jakie daje dzisiejsze fryzjerstwo, i chętnie sięgają po takie zabiegi coverujące – dodaje.

Jak podkreśla trener marki RICA, męska koloryzacja to proces, który ma za zadanie poprawić naturę czy też przywrócić naturalny odcień włosów. Prawidłowo wykonany zabieg przy użyciu nowoczesnej linii farb RICA Colordem sprawi, że kolor będzie wypłukiwał się bardzo delikatnie. W efekcie nie pojawi się charakterystyczne „odcięcie” między włosem farbowanym a tym odrastającym. Jest to możliwe dzięki technikom „wyjętym” z koloryzacji damskiej. Jedną z nich jest kolorymetria, która dotychczas nie była brana pod uwagę przez producentów na rynku. Dopiero koloryzacja RICA Colordem daje fryzjerom i barberom nieograniczone możliwości dopasowania barwy mieszanki do naturalnego koloru włosów.

Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg koloryzacji męskich włosów bądź zarostu?

Przemysław Kowalczyk podkreśla, że należy zacząć od odpowiedniej analizy kolorystycznej włosa oraz ustalenia poziomu pokrycia siwizny – czy będzie to 100% krycia, czy może 70%. Następnie należy wybrać odpowiedni odcień oraz aktywator i nałożyć mieszankę na włosy głowy bądź zarostu.

– To naprawdę niewiele, a efekt jest doskonały i co ważne, długotrwały – podkreśla trener RICA Polska. – Aby jednak cieszyć się efektami świetnej koloryzacji, należy opowiedzieć klientowi o właściwej pielęgnacji, na którą zresztą mężczyźni są coraz bardziej otwarci – dodaje.

Jaką pielęgnację zaproponować klientowi?

Choć nie wszyscy mężczyźni znają świat zabiegów i rytuałów, warto wprowadzić ich w niego i pokazać im, że tylko pozornie był on do tej pory zarezerwowany dla kobiet.

– W ostatnim czasie branża fryzjerska niezwykle mocno rozwinęła swoje skrzydła, zwłaszcza w zakresie pielęgnacji i produktów przeznaczonych dla mężczyzn. Pielęgnacja jest prosta i przede wszystkim nie zabiera dużo czasu. To właśnie zapewniają kosmetyki RICA dla mężczyzn. Mamy w ofercie zestaw kosmetyków do pielęgnacji włosów oraz brody, które regularnie polecam klientom, a także sam stosuję – tłumaczy Przemysław Kowalczyk. – Do najlepszych produktów należy seria Opuntia Oil for Men. W jej skład wchodzą szampon antybakteryjny oraz odżywka bez spłukiwania – oba te produkty są przeznaczone zarówno do włosów, jak i do brody. Olej z opuncji zawiera również olejek do brody. Jest bardzo lekki, szybko się wchłania i co ważne, dobrze nawilża – poleca trener RICA Polska.

Przemysław Kowalczyk podkreśla ponadto, aby nie zapominać o stylizacji. Również na tym etapie mężczyźni mają do dyspozycji kosmetyki RICA, m.in.: glinkę, pastę, krem oraz żel. Dobór produktu zależy od tego, jaki efekt uczesania dany mężczyzna preferuje.

– Warto jednak zaproponować klientowi rytuał podczas wizyty w salonie, chociażby z tego względu, że panowie często nie znają tego rodzaju pielęgnacji, a po wypróbowaniu go chętnie wracają do swojego barbera i sami proszą o taki zabieg – dodaje trener RICA Polska.
– Jeśli zatem jesteś barberem, zaproponuj swojemu klientowi rytuał RICA dla mężczyzn. Składa się na niego: zastosowanie Eliksiru Wulkanicznego, umycie włosów Hair & Beard Normalizing Shampoo wraz z masażem skóry głowy, który dodatkowo pobudzi mikrokrążenie, tak ważne dla zdrowych i mocnych włosów, nałożenie odżywki Hair & Beard Conditioner Leave In oraz olejku do brody. Całość zakończ ponownym zastosowaniem Eliksiru Wulkanicznego. Gwarantuję, że mężczyzna po takiej pielęgnacji wyjdzie z salonu nie tylko zadowolony z efektu, lecz także zrelaksowany, a ponadto będzie chciał korzystać wyłącznie z Twoich usług – podkreśla Przemysław Kowalczyk.